Budowa

Czy prefabrykaty betonowe obniżają koszt budowy domu?

• Zakładki: 35


Budowa domu zawsze była sporym przedsięwzięciem i bardzo dużym kosztem. Jednak nasilający się kryzys gospodarczy sprawił, że realizacja marzenia o własnym domu dla wielu osób przestaje być osiągalna. Drożeją nie tylko materiały, ale także usługi świadczone przez specjalistów. Zauważalne są również z dostępnością niektórych materiałów – co także przekłada się na ich ceny, czy wręcz braki na rynku. Jednocześnie wciąż istnieje zapotrzebowanie na nowe lokale mieszkalne, co sprawia, ze te trudności mogą się nasilać. W związku z tym wielu inwestorów stara się zastosować alternatywne rozwiązania, które umożliwią realizację budynku. A gdyby możliwe było nie tylko wybudowanie domu, ale wykonanie tego w krótkim czasie i na dodatek taniej niż zakładałby to pierwotny projekt? 

Czym są prefabrykaty betonowe? 

Prefabrykaty betonowe to szeroka gama produktów, które mogą być wykorzystane jako element w konstrukcji budynku. Produkcją prefabrykatów zajmuje się firma Budmater, która oferuje swoim klientom bogaty wybór elementów prefabrykowanych. Do produkcji prefabrykatów wykorzystuje się wysokiej klasy beton i keramzyt. Prefabrykaty betonowe wykonywane są na zamówienie, więc możliwe jest uzyskanie dowolnych wymiarów (o ile jest to możliwe pod względem technicznym i będzie bezpieczne). Dzięki prefabrykatom betonowym można zrealizować praktycznie każdą wizję architektoniczną, dlatego tak często stosowane są przy realizacji nowoczesnych projektów domów i budynków użyteczności publicznej. 

Zalety wykorzystania prefabrykatów betonowych w budownictwie jednorodzinnym

Wykorzystanie prefabrykatów betonowych przy budowie domów jednorodzinnych ma wiele zalet – co potwierdza rosnąca popularność tego rozwiązania. Użycie prefabrykatów pozwala w znacznym stopniu skrócić czas budowy. Gotowe elementy (schody, balkon, ścianki działowe i inne) eliminują konieczność wykonywania części prac, a także czas oczekiwania np. na wyschnięcie wylewek. Stosując prefabrykaty betonowe nie jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych – montaż prefabrykatów można wykonać przy każdej pogodzie. Klientów przekonuje też zmniejszenie kosztów inwestycji – nie tylko materiałów budowlanych, ale przede wszystkim pracy specjalistów, którzy zwyczajnie nie są potrzebni przy budowie domu z użyciem prefabrykatów betonowych. 

Stosowanie prefabrykatów betonowych pozwala wnieść nieruchomość o wysokiej energooszczędności. Doskonałe parametry domy z prefabrykatów zawdzięczają materiałom, z jakich są wybudowane. Beton i keramzyt charakteryzują się świetną izolacją termiczną i akustyczną. Dom, jaki z nich powstanie będzie bezpiecznym lokum przez długi lata!

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *