Nieruchomości

Dom na przedmieściach – czy to coś dla Ciebie?

• Zakładki: 79


Miasto, przedmieścia czy wieś? Domek na przedmieściach brzmi jak idealne połączenie zalet mieszkania w centrum miasta i na wsi. Inwestycje zlokalizowane na obrzeżach miast są jednymi z najczęściej wybieranych przez Polaków. Szukamy nieruchomości w zacisznej okolicy, w dobrym sąsiedztwie, a przede wszystkim w atrakcyjnej cenie. Marzymy o ciszy i spokoju, a jednocześnie o krótkich dojazdach i dobrym dostępie do miejskiej infrastruktury. Dom na przedmieściach brzmi więc jak spełnienie marzeń. Skąd wiedzieć, czy takie rozwiązanie będzie dobre dla Ciebie?

Cisza i spokój w zielonej okolicy

Osoby zmęczone życiem w hałaśliwym mieście znajdą na przedmieściach upragnioną ciszę i spokój. Owszem, na obrzeżach miast też jesteśmy narażeni na hałasy (sąsiad kosi przecież czasem trawę, a psy  mają to do siebie, że szczekają). Jednak w porównaniu z ciągłym harmidrem i zgiełkiem miasta, które przecież nigdy nie śpi, własny kąt na przedmieściach jest oazą spokoju. Na przedmieściu, w przeciwieństwie do wsi, nie jesteśmy skazani na turkotanie ciągnika o świcie ani dźwięk piły do drewna z sąsiedniej działki. Nie usłyszymy też tupania sąsiadów z góry. Mamy przestrzeń tylko dla siebie. Dom na przedmieściach to więc rozwiązanie dla Ciebie, jeśli nade wszystko cenisz sobie święty spokój.

Własna przestrzeń kontra kawalerka w mieście

A skoro o przestrzeni mowa – dom pod miastem w cenie kawalerki w centrum miasta oferuje znacznie więcej przestrzeni dla całej rodziny. Dom na przedmieściu, taki jak dom na Górze Borkowskiej przy ul. Baśniowej w Krakowie, będzie idealny właśnie dla rodzin z małymi dziećmi, które będą miały dużo miejsca do zabawy i rozwoju. Przestronny ogród za domem to idealne miejsce na wypoczynek, nieporównywalnie lepsze od małego balkonu w mieszkaniu. Jeżeli nie zależy Ci na dużej przestrzeni, a cenisz sobie przede wszystkim bliskość miejskich atrakcji, lepszym rozwiązaniem dla Ciebie może być apartament w samym sercu miasta.

Lokalizacja i odległość od miasta

Co dla wielu osób może być zaletą, dla innych może być największym problemem. Przedmieścia łączą mieszkanie na uboczu oraz bliskość miasta. O ile dla jednych cena w postaci dłuższych dojazdów do pracy (w opozycji do mieszkania w ścisłym centrum) będzie za wysoka, tak dla innych wygoda mieszkania w domu będzie bezcenna. Single i osoby, które lubią na co dzień korzystać z uroków miasta, najpewniej lepiej będą czuły się w centrum. Z kolei domek na przedmieściu będzie idealny dla każdego, kto szuka spokoju i mieszkania w zielonej, zacisznej okolicy. Jeśli masz dość betonozy i ciągłego zgiełku, a jednocześnie nie chcesz mieszkać za daleko od centrum, dom za miastem będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Domy Miejskie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
150 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *