Budowa

Fobos M4, czyli jak skutecznie impregnować drewno?

• Zakładki: 59


Impregnacja drewna ma na celu wzmocnienie i zabezpieczenie podłoże przed szkodliwym działaniem ognia, wilgoci czy pleśni. Jednym ze skuteczniejszych środków do impregnacji jest Fobos M4. Czym dokładnie charakteryzuje się ten impregnat i dlaczego warto go wybrać?

Charakterystyka impregnatu Fobos M4

Poszukując właściwego impregnatu do drewna konstrukcyjnego oraz tarcicy budowlanej, możemy trafić między innymi na preparat Fobos M4. Jest to impregnat, który pozwala skutecznie zabezpieczyć drewno przed korozją biologiczną. Jego właściwości zapewniają ochronę przed wilgocią i szkodliwym działaniem ognia, a także grzybów oraz owadów. Co więcej, Fobos M4 służy zabezpieczeniu drewna przed rozprzestrzenianiem się ognia.

Zastosowanie preparatu

Impregnat Fobos M4 jest wysoce skutecznym zabezpieczeniem drewna wykorzystywanego w budownictwie. Kompleksowo ochrania elementy drewniane wewnątrz budynków. Możemy go stosować między innymi do pokrycia elementów podpodłogowych, ścian konstrukcyjnych i działowych, a także konstrukcji nośnych. Jeśli planujemy zastosować go na zewnątrz, musimy się upewnić, że nie będzie mieć kontaktu z gruntem. Również oddziaływanie wody i opadów atmosferycznych może powodować jego wymywanie. Preparat stosujemy jako 30-procentowy roztwór wody po zmieszaniu 1 kg preparatu z 2,3 litra wody. Pamiętajmy o stałym mieszaniu i stopniowym dodawaniu impregnatu do wody. Dzięki tym wskazówkom otrzymamy wysoce skuteczny i niezawodny środek do impregnacji drewna.

Impregnat Fobos M4 i inne środki chemiczne dostępne są w ofercie sklepu internetowego chemialodz.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
101 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *