Nieruchomości

Jak wybrać biuro nieruchomości w Łodzi? 3 najważniejsze zasady

• Zakładki: 418


Formalności związane ze sprzedażą lub zakupem mieszkania spędzają sen z powiek wielu osobom. Przeładowanie obowiązkami, odpowiedzialność za kwestie prawne, negocjacje ceny – to wszystko potrafi przytłoczyć niejednego inwestora. Dlatego wiele osób kupujących lub sprzedających nieruchomości w Łodzi decyduje się na skorzystanie z pomocy biur nieruchomości. Wciąż jednak zainteresowani procesem zakupu albo sprzedaży nieruchomości mają obawy przed współpracą z biurem nieruchomości. W takim razie jak wybrać biuro nieruchomości, aby mieć pewność wysokiej jakości obsługi? Po czym poznać dobrą agencję nieruchomości w Łodzi?

1. Weryfikuj kwalifikacje i doświadczenie w sprzedaży nieruchomości

Szukając biura nieruchomości, zwróć uwagę przede wszystkim na kwalifikacje, doświadczenie i zaangażowanie jego pracowników. Dobry pośrednik nieruchomości będzie dbał przede wszystkim o Twoje interesy. Będzie też znał lokalny, łódzki rynek nieruchomości. Koniecznie zapoznaj się z informacjami na stronie biura nieruchomości. Profesjonalna agencja nieruchomości będzie miała na stronie www wszystkie najważniejsze informacje o ofercie i umiejętnościach swoich pracowników.

2. Sprawdź opinie klientów biur nieruchomości

Poszukiwanie agenta nieruchomości najlepiej zacząć od szybkiego sprawdzenia w sieci opinii od klientów. Przed podpisaniem umowy najlepiej sprawdzić biuro nieruchomości w sieci – w mediach społecznościowych, w opiniach Google. Możesz też  popytać wśród znajomych, wielu z nich zapewne korzystało z usług lokalnych agentów. Znając opinie pośrednika nieruchomości, łatwiej wybrać dobre biuro nieruchomości.

3. Poznaj zakres usług biura nieruchomości

Jak rozpoznać dobre biuro nieruchomości w Łodzi? Profesjonalne biuro nieruchomości już na wstępie przedstawi Ci szczegółowo plan i przebieg współpracy. Jasno poinformuje o zakresie swoich usług, a te często bywają naprawdę szerokie. Warto współpracować z agencją nieruchomości, która poza znalezieniem mieszkania lub kupca:

  • oferuje usługi pośrednictwa pomiędzy stronami, 
  • aktywnie promuje nieruchomość w swoich lokalnych kanałach nastawionych na odbiorcę z Łodzi,
  • negocjuje dla Ciebie warunki umowy, 
  • zajmuje się prezentacją nieruchomości w dowolnej lokalizacji w mieście,
  • wspiera w podejmowaniu kroków prawnych związanych ze sprzedażą/zakupem, na przykład oferuje wsparcie od strony notarialnej.

Zwróć uwagę, czy agencja nieruchomości nie oferuje też wsparcia w poszukiwaniu finansowania, czyli kredytu hipotecznego i usługi home staging. 

Artykuł powstał przy współpracy z łódzkim biurem nieruchomości House Factory.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
329 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *