Instalacje

Jaki nawilżacz powietrza do domu jest najskuteczniejszy?

• Zakładki: 27


Coraz większa świadomość na temat jakości powietrza, jakim oddychamy w domach, sprawia, że konsumenci poszukują rozwiązań, które pomogą w poprawie tych parametrów. Za stan powietrza w danym budynku odpowiedzialna jest instalacja wentylacyjna. Najlepszą opcją jest rekuperacja. Dzięki zaawansowanemu systemowi filtrów możliwe jest zatrzymanie maksymalnej liczby zanieczyszczeń, pyłów i alergenów. Jednak na parametry świadczące o jakości powietrza składa się także poziom nawilżenia. 

Dlaczego wilgotność powietrza w domu jest taka ważna?

Prawidłowa wilgotność powietrza w domu powinna wahać się pomiędzy 35-60%. Często w przypadku pomieszczeń, w których wykorzystuje się wentylację mechaniczną lub klimatyzację, poziom wilgotności powietrza jest zbyt niski. Problem ten nasila się w sezonie zimowym, kiedy powietrze dodatkowo wysuszane jest przez ogrzewanie. Utrzymanie wilgotności powietrza na odpowiednim poziomie ważne jest dla lepszego samopoczucia mieszkańców, a także dla zachowania dobrego zdrowia. Zbyt suche powietrze może być przyczyną alergii, podrażnienia śluzówek, infekcji górnych dróg oddechowych, a także złego samopoczucia. 

Kanałowy nawilżacz powietrza do domu z rekuperacją

Doskonałym rozwiązaniem w przypadku budynków z rekuperacją jest zastosowanie kanałowego nawilżacza powietrza. Ogromną zaletą tego urządzenia jest pełna automatyzacja jego działania. Nowoczesne nawilżacze kanałowe same dostosowują tryb pracy do bieżących wymagań. Co najważniejsze, nawilżacz kanałowy zapewnia odpowiednią wilgotność powietrza w całym domu, przez całą dobę.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Comair.

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
26 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *