Wnętrza

Kiedy warto sięgnąć po sztućce satynowe? Poznaj opinię ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 28


Lustrzany blask czy nieco bardziej skromny mat? Decydując się na zakup sztućców ze stali nierdzewnej, najczęściej wybieramy między tymi dwoma wykończeniami. Wybór powinien być podyktowany nie tylko estetyką. W grę wchodzi również odmienna forma pielęgnacji. Kiedy sztućce satynowe będą lepszym wyborem?

Satynowe wykończenie powstaje w procesie szczotkowania stali z użyciem wkładek, taśm i nylonowych kół zawierających impregnowane cząsteczki ścierające. Łagodne ścierniwa wydobywają strukturę stali, pozwalając na uzyskanie subtelnego matu.  Wykończenie jest eleganckie, ale bardziej dyskretne niż w przypadku polerowanych powierzchni, pozwalających na uzyskanie efektu lustra. To sprawia, że znakomicie wpisuje się w style wnętrzarskie ceniące wyważoną estetykę. Popularność satynowego wykończenia nieustannie rośnie nie tylko ze względu na stronę wizualną. Choć satynowych sztućców nie powinno się myć w zmywarce, nadal są łatwiejsze do utrzymania w nienagannym stanie niż ich pełne blasku kuzynowsko. Sztućce satynowe coraz częściej spotykane są w ekskluzywnych hotelach i nie mniej ekskluzywnych restauracjach, czyli tak naprawdę wszędzie tam, gdzie higiena musi iść w marze z wysoką estetyką. 

Jak czyścić i pielęgnować sztućce satynowe?

Sztućce o satynowym wykończeniu wymagają ręcznego mycia z użyciem delikatnych detergentów i miękkiej gąbki. Mimo niedogodności związanej z niemożnością używania zmywarki, sztućce satynowe są łatwiejsze w pielęgnacji. Po umyciu wystarczy po prostu dokładnie je wytrzeć. Odwdzięczą się powierzchnią wolną od nieestetycznych zacieków, które często pojawiają się na sztućcach czyszczonych mechanicznie.   Jeśli do kwestii wyposażenia kuchennego podchodzisz bardzo praktycznie, stawiając głównie na wygodę użytkowania, sztućce satynowe w pełni zaspokoją twoje pogrzeby w tym zakresie. Ich estetyka będzie miłym dodatkiem, dzięki któremu uatrakcyjnisz oprawę stołu, zapewniając sobie przyjemne doznania podczas konsumowania posiłków.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *