Dach

Malowanie hydrodynamiczne dachu – na czym polega? Odpowiadają specjaliści z firmy POL-PUR

• Zakładki: 161


Jeśli planujesz odświeżyć i jednocześnie zabezpieczyć swój dach przed uszkodzeniami, ale sama wizja pokrywania farbą tak dużej powierzchni powoduje, że robi ci się słabo, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Z nierówną, nierzadko chropowatą powierzchnią znakomicie poradzi sobie malowanie hydrodynamiczne, wykorzystujące specjalistyczne agregaty.  Technika pozwala na uzyskanie doskonałego efektu dekoracyjnego i zabezpieczenie dachu przed warunkami atmosferycznymi.

Malowanie hydrodynamiczne to niezastąpiona technika, gdy mamy do czynienia z trudno dostępnymi miejscami i nierównymi powierzchniami. Rynny, kominki, dachówki – to właśnie z tym elementami nie poradziłoby sobie tradycyjne malowanie przy użyciu pędzla i wałka. Efekt takiego odświeżania dachu pozostawiałby wiele do życzenia. Agregat wykorzystywany w przypadku hydro malowania  rozbija farbę znajdującą się zbiorniku na mikrokropelki. Są one nanoszone na malowaną powierzchnię przy pomocy dyszy pod wysokim ciśnieniem. Dyszę należy dobrać do wielkości malowanej powierzchni.  Specjalistyczny sprzęt umożliwia ustawienie odpowiedniego kąta wyrzucania kropelek farby, co pozwala uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Malowanie dachu metodą hydrodynamiczną – zalety rozwiązania 

  • Znakomite krycie – wypuszczana pod wysokim ciśnieniem farba równomiernie osiada na całej powierzchni. Choćbyś przyglądał się każdej dachówce z lupą, nie znajdziesz miejsc niedomalowanych. Tak pomalowany dach prezentuje się wyjątkowo estetycznie i jest odpowiednio chroniony (dzięki właściwościom farby) na całej powierzchni.
  • Bardzo dobra przyczepność – zanim ciśnienie w agregacie rozbije farbę na mikrokropelki, jest ona podgrzewana do odpowiedniej temperatury w celu uzyskania pożądanej przyczepności. Na skutek rozbicia farby powstaje mgła, z której odparowuje rozpuszczalnik. To wszystko sprawia, że farba nie tylko lepiej trzyma się powierzchni, ale i jest lepszej jakości.
  • Szybka aplikacja – malowanie hydrodynamiczne jest procesem mniej czasochłonnym niż nanoszenie farby metodą tradycyjną. Średni czas malowania to 4 m² na minutę. Dodatkowo rozbita na mikrocząsteczki farba szybciej schnie, więc oczekiwanie na możliwość nałożenia kolejnej warstwy jest krótsze. 
  • Mniejsze rachunki za energię – położona w odpowiedni sposób farba odbija więcej światła słonecznego, pomagając utrzymać chłodne wnętrze w upalne dni i ciepłe w dni zimne. 

 Kiedy jeszcze sprawdzi się malowanie hydrodynamiczne?

Malowanie agregatem hydrodynamicznym nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dużych powierzchni, takich jak dachy, elewacja, ściany wewnątrz budynku. Technika hydro malowania może być wykorzystywana do odświeżania paneli, karoserii pojazdu, mebli czy też ogrodzenia. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *