Budowa

Norweskie domy – dlaczego warto się na nie zdecydować?

• Zakładki: 47


Budowa domu wcale nie musi być czasochłonna i bardzo kosztowna. Zawsze można zdecydować się na dom norweski, który wyróżnia się funkcjonalnością, estetyką, ale i dobrymi parametrami technicznymi. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Norweskie domy – dobre rozwiązania dla wymagających 

Norweskie domy to propozycja dla osób wymagających, które cenią energooszczędność, trwałość, a przy tym jakość. Tego typu projekty wyróżniają się świetnymi parametrami technicznymi. Koszty ich utrzymania nie są wysokie, podobnie jak koszty samej budowy. Warto wiedzieć, że są to domy budowane w systemie szkieletowym. Wbrew pozorom są one trwałe i w żadnym wypadku nie są gorszej jakości niż klasyczne domy murowane. Domy norweskie tworzone są z prefabrykatów, czyli gotowych elementów konstrukcyjnych, które powstają w fabrykach. Dzięki standaryzacji, ale i nowoczesnemu parkowi maszynowemu efekt jest świetny. Nie trzeba obawiać się niedoróbek. Poszczególne elementy są idealnie do siebie dopasowane. Duże znaczenie ma także fakt, że montaż może odbywać się nawet zimą i rzeczywiście pora roku nie jest żadną przeszkodą. Wyprodukowane komponenty ekipa budowlana łączy używając gwoździ pierścieniowych. Konstrukcja zostaje uzupełniona też o płyty czy systemy wiatroizolacyjne. 

Czy koszty inwestycji budowy domu norweskiego są wysokie?

Nie trzeba martwić się kosztami inwestycji w przypadku norweskich domów. Choć budowa domu rzeczywiście jest obciążeniem dla budżetu, to jednak decydując się na norweski dom można sporo zaoszczędzić. Koszty budowy są minimum 20% niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Norweskie domy wyróżnia też fakt, że powstają w kilka dni. Oparciem dla budynku musi być dobrze wykonany murowany fundament. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Domy Modułowe.      

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *