Wnętrza

Nowoczesne schody do domu – postaw na awangardę!

• Zakładki: 20


W każdym piętrowym domu muszą znaleźć się schody, które łączą parter z pierwszym piętrem. Nie trzeba jednak decydować się na schody betonowe, których wykonanie jest stosunkowo czasochłonne. Zdecydowanie lepszym wyborem są schody drewniane. Zachwycają one swoją estetyką. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej.

Nowoczesne schody drewniane – postaw na jakość i stylową formę

Schody powinny zapewniać bezpieczeństwo, ale jednocześnie są integralną częścią domu, stąd tak ważna jest ich estetyka. Schody drewniane sprawdzą się w każdym domu. Mogą wpisywać się w styl nowoczesny, klasyczny, ale też skandynawski. Warto jeszcze wiedzieć, że schody z drewna rzeczywiście są niezwykle trwałe i mogą służyć przez naprawdę długi czas. Jednocześnie dostępne są w wielu różnych kształtach. Dzięki temu rzeczywiście każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne schody mogą być mocowane do ściany. Są niezwykle stylowe, a przy tym minimalistyczne. Takie schody samonośne nie zaburzają kubatury przestrzeni i wprowadzają do wnętrza więcej lekkości i subtelności. Jednocześnie takie schody wymagają odpowiednich założeń konstrukcyjnych, ale dzięki temu każdy z domowników może z nich bezpiecznie korzystać. Można także wybrać schody o konstrukcji stopień-podstopień, które wykonane są choćby z drewna dębowego. Są one niezwykle solidne i wytrzymują duże obciążenia. Można zdecydować się na klasyczne, geometryczne kształty, ale też wybrać modele zaokrąglone czy nawet schody o konstrukcji policzkowej. Wszystko zależy od preferencji inwestora. Ciekawym wyborem są schody o konstrukcji pełnej, które są wykonane z dębu barwionego. Pozornie prosta forma jest połączona z zaobleniem. Dzięki temu można uzyskać naprawdę świetny efekt. Nowoczesne schody drewniane niewątpliwie są dekoracją każdego domu i sprawiają, że zyskuje on niepowtarzalny charakter. Możecie też wybrać schody kręcone, które dodadzą wnętrzu nowoczesności. Można wykorzystać je na klatce schodowej, która jest mała i wąska. 

Schody drewniane – niezawodność na lata 

Nowoczesne schody drewniane mają bardzo dobrą izolację cieplną. Są do tego odporne na uszkodzenia oraz przeciążenia. Wyróżnia je elegancja, ale też stylowa forma. Rzeczywiście można dobrać je do każdego domu. Nowoczesne schody drewniane staną się dekoracją, a nie tylko niezbędnym elementem wyposażenia. Świetnie skomponują się z drewnianymi podłogami i meblami z drewna, tworząc zdrowy mikroklimat i piękną aranżację. Mogą też ocieplić nowoczesne wnętrze urządzone z zastosowaniem betonu dekoracyjnego na ścianach czy metalowych modułów. Schody drewniane są łatwe do utrzymania w czystości. Świetnie sprawdzą się w domach alergików i astmatyków. Warto wybrać takie rozwiązanie, które opiera się zmieniającym się modom, a jednocześnie wpisuje w nowoczesne aranżacje wnętrz. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą  Panas Ekskluzywne Schody i Podłogi: schodypanas.pl.           

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *