Kanalizacja

O czym pamiętać wykonując instalację kanalizacyjną?

• Zakładki: 116


Instalacja kanalizacyjna w domu — jak uniknąć problemów w przyszłości?

Instalacja kanalizacyjna po zakończonej budowie nie jest dla nas widoczna, jednak nie oznacza to, że nie powinniśmy wykonać jej z największą dokładnością. W przeciwnym razie będziemy musieli zmagać się z uciążliwymi problemami takimi jak nieprzyjemny zapach z syfonów czy powolne spływanie ścieków. O czym musimy pamiętać przy wykonywaniu instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Jak wykonać instalację kanalizacyjną w domu?

Do wykonania każdej instalacji domowej niezbędny jest projekt i nie inaczej jest w przypadku instalacji kanalizacyjnej. Co powinien zawierać projekt? Przede wszystkim trasę przebiegu rur, a także ich przekroje. Przygotowywanie takiego planu znacznie ułatwi ustalenie zapotrzebowania na wodę oraz sposobu odprowadzania ścieków. Dzięki dokładnemu opracowaniu projektu możemy mieć pewność, że praca instalacji wodno-kanalizacyjnej będzie bezawaryjna.

Wszystkie urządzenia sanitarne w naszym domu, które są podłączone do instalacji kanalizacyjnej, powinny mieć osobny syfon. W syfonie powinna cały czas znajdować się woda, która będzie oddzielać instalację od urządzenia. Brak wymaganego syfonu spowoduje, że do pomieszczeń w domu będzie dostawała się nieprzyjemna woń. Podobnie może być w przypadku, kiedy instalacja zostanie źle zaprojektowana.

Równie istotną kwestią, która ma wpływ na prawidłowe działanie instalacji, jest odpowiednie podłączenie podejść rur kanalizacyjnych. Oznacza to tyle, że dokładna długość i wymagany spadek podejść musi być zgodny z rozmieszczeniem urządzeń sanitarnych zarówno w łazience, jak i w kuchni. Czasami nie jest możliwe zaaranżowanie pomieszczeń tak, jak planowaliśmy. Jeśli tak się stanie, konieczne będzie podjęcie decyzji — zależy nam na sprawnej instalacji kanalizacyjnej czy może zaaranżowanie pomieszczenia zgodnie z naszymi pierwotnymi oczekiwaniami?

Dokładnie zaplanowane i wykonane instalacje w domu to podstawa, jeśli nie chcemy martwić się o żadne awarie w przyszłości. Do takich prac warto zatrudnić fachowców z odpowiednią wiedzą.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
134 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *