Fotowoltaika

Popularne fakty i mity na temat instalacji fotowoltaicznej

• Zakładki: 221


Fotowoltaika — najpopularniejsze fakty i mity, które musisz znać!

Na temat instalacji fotowoltaicznych krąży mnóstwo plotek i często powielanych mitów. Część z nich odnosi się do opłacalności inwestycji, inne podają w wątpliwość to, ile energii faktycznie jesteśmy w stanie pozyskać. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na montaż fotowoltaiki, powinniśmy poznać najdrobniejsze szczegóły związane z tą instalacją. Co warto wiedzieć?

Fakty i mity na temat fotowoltaiki

Z całą pewnością mitem nie jest fakt, że na fotowoltaice uda się nam oszczędzić. Jednak powinniśmy wiedzieć, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy instalacja będzie w pełni dostosowana do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Niektóre sklepy oferują zestawy fotowoltaiczne do samodzielnego montażu, co może być korzystnym rozwiązaniem, ale tylko dla osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i wiedzę. Błędnie zamontowana instalacja nie będzie działać tak, jak zakładaliśmy. Przyczyni się tym samym do zwiększenia wydatków.

Prawdą jest, że dzięki zainstalowaniu na dachu paneli fotowoltaicznych możemy zrezygnować z konwencjonalnych źródeł energii. Oczywiście tutaj także niezbędny jest odpowiedni montaż i dopasowanie do potrzeb domu. Z tego względu najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się instalacją paneli.

Czy panele fotowoltaiczne działają w nocy? Aby produkowały one energię elektryczną, potrzebują naturalnego światła, którego w nocy oczywiście nie ma. W związku z tym nadwyżka energii wyprodukowana w ciągu dnia trafia do sieci, a jeśli to za mało, prąd pobierany jest z sieci ogólnej. Co ciekawe, instalacja dział w pochmurne dni, ale jej wydajność spada wtedy o około 20 procent. Nie jest jednak prawdą, że panele fotowoltaiczne nie działają zimą. By do produkcji energii elektrycznej dochodziło także zimą, niezbędne jest ustawienie paneli pod odpowiednim kątem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
177 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *