Budowa

Praktyczna i nowoczesna brama panelowa

• Zakładki: 34


Brama stanowi jeden z ważniących elementów grodzenia domku mieszkalnego czy  zakładu przemysłowego. Jej zadanie polega na ochronie przed wtargnięciem niepożądanych gości i zwierząt, ale też zamyka wyznaczoną własność prywatną. Oprócz tego brama wjazdowa jest pierwszą wizytówką posesji, ponieważ znajduje się w centralnym miejscu placu. Dlatego też powinna być solidna, stabilna i  wykonana estetycznie. Musi współgrać stylistycznie z architekturą otoczenia.

Bramy panelowe – dlaczego warto?

Brama panelowa, jak sama nazwa wskazuje, składa się z wypełnień mających formę paneli 2D. Jest bardzo trwała, wytrzymała i odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Różni się od bramy kutej ceną, ponieważ jest znaczne tańsza. O wiele szybszy jest również proces realizacji zamówienia. Dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych i w wielu  wariantach pod katem funkcjonalności i wyglądu. Można wybrać wersję zwykłą, minimalistyczną, jak również bardziej ozdobną o charakterze dekoracyjnym.

Bezpieczne i chronione przed korozją

Bramy panelowe kupione u dobrego producenta zapewniają maksimum komfortu podczas użytkowania przez lata. Są ocynkowane, pokryte farbą i malowane proszkowo, co bardzo dobrze zabezpiecza je przed korozją. Najczęściej wybierane są warianty bram dwuskrzydłowych, które otwierają się na dwie strony. Nie trzeba mieć szerokiej posesji, aby je zamontować, wystarczy jedynie odpowiednia głębokość działki. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL – producent ogrodzeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
77 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *