Instalacje

Szambo betonowe czy plastikowe?

• Zakładki: 27


Zbiorniki z tworzywa sztucznego to nowa moda, czy realne korzyści?

Tradycyjne betonowe szamba należą do klasycznych rozwiązań, które niestety na przestrzeni lat obnażyły swoje niedoskonałości. Inwestorzy coraz chętniej sięgają po zbiorniki ekologiczne wykonane z bezpiecznego dla środowiska tworzywa sztucznego. To najlepszy sposób na ścieki, w sytuacji, gdy nie ma dostępu do sieci wodno – kanalizacyjnej, a miejski plan zagospodarowania przestrzennego nie zezwala na montaż przydomowej oczyszczalni.

Dlaczego warto postawić na szambo z plastikowym zbiornikiem?

Zaletą szamba polietylenowego jest z pewnością jego waga, która znacząco ułatwia jego transport i instalację pod ziemią. Zbiornik jest jednym litym elementem, bez żadnych spoin, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko rozszczelnień i przepuszczania nieczystości do gruntu. Polietylen nie przepuszcza wilgoci ani nie wchodzi w reakcje chemiczne ze ściekami, co daje użytkownikom gwarancję bezpieczeństwa. Producenci takich zbiorników oceniają ich wytrzymałość wyżej, niż ma to miejsce w przypadku szamb betonowych, stąd z reguły gwarancja obejmuje znacznie dłuższy okres.

Różnica kosztów między zbiornikami

Początkowy koszt zakupu i montażu szamba betonowego jest niższy, lecz niewielka waga zbiornika z PCV sprawia, że wielu inwestorów decyduje się na samodzielną jego instalację, oszczędzając na niej. Jeśli do tego weźmie się pod uwagę wytrzymałość systemu, plastikowy zbiornik na szambo zdecydowanie jest wart rozważenia.

Poznaj dokładne koszty zakupu zbiornika ekologicznego, sprawdź ofertę szamba plastikowe ceny. W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości zadzwoń lub napisz wiadomość za pomocą formularza na stronie firmy Bioeden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
188 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *