Wnętrza

Umywalki dolomitowe czy ceramiczne?

• Zakładki: 32


Trafiłeś na stronę producenta umywalek i nie wiesz, co wybrać? Zastanawiasz się, jaka umywalka będzie najlepsza do Twojej łazienki? Ogromny wybór umywalek na rynku może przyprawiać o zawrót głowy nawet największych pasjonatów urządzania wnętrz. Jak odnaleźć się w setkach propozycji dostępnych w sklepach? Dziś bierzemy pod lupę dwa rodzaje umywalek – umywalki dolomitowe i umywalki ceramiczne. Wszystko po to, aby ułatwić Ci zakup idealnej umywalki. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej! 

Nowoczesny dolomit w łazience

Umywalki dolomitowe mają coraz więcej zwolenników. Oczywiście nie bez przyczyny – dają możliwość odlania ich w dowolnej formie i dowolnym kształcie. Geometryczne, precyzyjnie zaprojektowane umywalki dolomitowe sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach. Co ważne, dolomit jest gładki, nieporowaty i przyjemny w dotyku, a dodatkowo łatwo się czyści. Z wyglądu przypomina jednolity kamień, a jego powierzchnię łatwo wypolerować, dzięki czemu nie są na nim widoczne drobne rysy. Solidne umywalki dolomitowe oferuje na przykład polski producent Danolit. Warto jednak pamiętać, że dolomit jest mało odporny na działanie mocnych detergentów, szczególnie amoniaku i chloru.

Tradycyjne umywalki ceramiczne

Dla miłośników klasyki w zupełności wystarczy umywalka ceramiczna. Dużym plusem ceramiki jest jej odporność na działanie detergentów, rdzy i kamienia. Umywalka ceramiczna ma jeden słaby punkt – jest dość krucha i podatna na stłuczenia podczas codziennego użytkowania lub transportu.

Przy wyborze umywalki weź pod uwagę plusy oraz minusy obu materiałów i wybierz rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twojej łazienki.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *