Wnętrza

ABC stylu industrialnego – obrazy do wnętrz industrialnych

• Zakładki: 20


Styl industrialny kojarzy się przede wszystkim z prostotą i surowością. Minimalistyczny wystrój przestrzeni, beton i cegła stworzą niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Aby zbalansować surowy charakter industrialnego loftu, warto dodać do aranżacji obrazy industrialne. Jakie wybrać, aby podkreślić wygląd pomieszczenia? Przedstawiamy garść wskazówek i pomysłów.

Pomysły na dekoracje ścian i obrazy industrialne

Industrialne wnętrza cieszą się popularnością od wielu sezonów i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Jeśli aranżujesz swoje mieszkanie właśnie w takim klimacie, nie zapomnij o ozdobieniu ścian. Styl industrialny kocha sztukę nowoczesną, dlatego mile widziane są geometryczne i abstrakcyjne formy, grafiki, street art, minimalistyczne ilustracje i czarno-białe obrazy. Zdecydowanie nie przesadzaj z liczbą obrazów na ścianach – lepiej postawić na jeden, duży obraz industrialny, niż kilka mniejszych koło siebie. 

Ciekawym pomysłem będzie zawieszenie na ścianie biało-czarnej fotografii lub nowoczesnej grafiki, które doskonale wpiszą się w przemysłowy klimat wnętrza. Na jednej ze ścian możesz umieścić obraz z motywem miasta, np. wielkoformatowe zdjęcie miejskiego pejzażu lub szkic mapy. Ważne, żeby powstała w ten sposób kompozycja była spójna kolorystycznie. Sprawdzą się też proste, geometryczne wzory albo napisy. Jeżeli chcesz dodać do wnętrza odrobinę koloru, postaw na jeden, mocny akcent kolorystyczny. W ten sposób stworzysz wymarzone industrialne wnętrze!

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vaku-dsgn.pl.

Zdj. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *