Ogród i Balkon

Basen murowany czy basen poliestrowy?

• Zakładki: 47


Marzysz o własnym basenie w ogrodzie? Spośród różnego rodzaju basenów, na które możesz się zdecydować, masz do wyboru m.in. baseny murowane i baseny poliestrowe. Sprawdźmy plusy i minusy obu tych rozwiązań!

Basen murowany – trwały i prestiżowy

Baseny murowane to baseny budowane na lata – niezwykle odporne na działanie czynników mechanicznych, trwałe i zapewniające duży komfort użytkowania. To też zdecydowanie prestiżowe rozwiązanie o wysokiej estetyce i dużej dowolności w wyborze projektu, kształtu i wykończenia. Ale za taką wygodę trzeba słono zapłacić. Basen murowany to często koszt kilkudziesięciu tysięcy. Wymagają projektu, który uwzględni poziomy wód gruntowych, zadrzewienie posesji, rozmieszczenie rur i innych instalacji, niezbędne jest też przejście przez cały zestaw formalności. Taki projekt zdecydowanie pochłania dużo czasu i pieniędzy.

Basen poliestrowy – tani i prosty w montażu

Chcesz zbudować basen ziemny w ogrodzie, ale nie chcesz wydawać na to 40-50 tysięcy złotych? Budowa klasycznego basenu murowanego jest stosunkowo droga, dlatego jeśli nie możesz sobie pozwolić na większy wydatek, rozwiązaniem dla Ciebie mogą być baseny poliestrowe. Cena jest niższa, dużo szybszy i prostszy jest też montaż oraz demontaż takiej konstrukcji. Przy okazji oszczędzasz sobie sporo formalności. Same baseny poliestrowe dostępne są w różnych kształtach, chociaż nie dają takiej dowolności jak basen murowany. Całość łatwo utrzymać w czystości, a basen jest lekki i wytrzymały. Jeżeli zależy Ci na szybkim montażu i niższej cenie, basen poliestrowy w zupełności spełni Twoje potrzeby.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wood Pool – producent basenów i zadaszeń.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
141 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *