Budowa

Brama dwuskrzydłowa – z jakiego materiału ją wybrać?

• Zakładki: 81


Odpowiednie ogrodzenie zapewnia bezpieczeństwo, dobrą ochronę mienia, ale też stanowi dekorację. Jego częścią niewątpliwie jest brama wjazdowa, która powinna być dopasowana właśnie do ogrodzenia. Trudno wyobrazić sobie brak samochodu, jednocześnie coraz więcej osób zamiast małych pojazdów wybiera większe SUV-y. Jaka brama dwuskrzydłowa będzie wtedy najlepsza i jak znaleźć model wysokiej jakości?

Brama dwuskrzydłowa – niska cena i wysoka jakość 

Czy można znaleźć bramę dwuskrzydłową, która jest stylowa, funkcjonalna, a przy tym nie jest droga? Wbrew pozorom tak. Doskonale tutaj sprawdzi się brama dwuskrzydłowa, która została ocynkowana, a następnie pomalowana proszkowo. Dzięki temu wykazuje odporność na korodowanie i nawet po latach dobrze się prezentuje. Warto jeszcze zauważyć, że tego typu bramy są bardzo proste w montażu. Wystarczy tylko przykręcić je do słupa. W zestawie powinna też znajdować się blacha oraz zawias. Pamiętajcie, aby zawsze wybierać produkty, które są przynajmniej ocynkowane. Alternatywą dla bramy ocynkowanej i malowanej jest tylko ocynkowana. Jeżeli chodzi o szerokość wjazdu, to dobrze sprawdzi się brama dwuskrzydłowa o wymiarze 4 metrów. Zwróćcie jeszcze uwagę na wysokość bramy i tutaj możecie zdecydować się na taką o wysokości 1,5 metra czy 1,7 metra. 

Styl, ale i praktyczność – brama dwuskrzydłowa 

Brama dwuskrzydłowa w wersji ocynkowanej czy też ocynkowanej i malowanej proszkowo jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne. Tego typu model można wykorzystać podczas grodzenia posesji prywatnej budynku firmowego czy też innych miejsc użytku publicznego. W przypadku domów wystarczy wysokość 1,5 m, natomiast do ogrodzenia firmy lepiej postawić na wyższą bramę, czyli taką o wysokości 1,7 m. Nie można zapominać jak ważna jest estetyka, dlatego też do wyboru są różne kolory, takie jak: zielony, czarny, grafitowy czy brązowy. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.        

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
129 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *