Wnętrza

Jak urządzić kuchnię z kredensem?

• Zakładki: 31


Jeszcze nie tak dawno kredens był meblem niemalże zapomnianym, ale od jakiegoś czasu ponownie wraca do łask. Pierwotnie służył do eksponowania kryształów i ozdobnej zastawy stołowej, lecz na przestrzeni lat jego funkcję przejęła zabudowa kuchenna. Współcześnie kredensy coraz częściej pojawiają się w kuchniach i nie tylko. Jak wkomponować je w aranżację?

Drewniany kredens w kuchni

Kredens najczęściej decydujemy się umieścić w kuchni, szczególnie jeśli mamy do zagospodarowania dużą przestrzeń. To bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania. Co więcej, drewniany kredens kuchenny ułatwi nam także utrzymanie porządku w kuchni. Jeśli pragniemy nieco bardziej wyeksponować nasz kredens, wystarczy, że ustawimy go na ścianie, gdzie nie ma już innej zabudowy kuchennej.

Jaki kredens wybrać?

Dużą zaletą drewnianych kredensów jest fakt, iż pasują niemalże do każdej aranżacji. Jeśli zdecydowaliśmy się zamontować w naszej kuchni nowoczesną zabudowę, nie zaszkodzi, by dodać do niej nieco ducha przeszłości w postaci kredensu. Warto wybierać kredensy o naturalnych odcieniach drewna. Najlepiej, jeśli jego odcień jest zbliżony do koloru blatu. W nowoczesnych kuchniach idealnie sprawdzi się również kredens w kolorze czarnym. Dodatkowym urozmaiceniem mogą być drewniane gałki do szuflad. Prawdą jest, że to nieco ryzykowne rozwiązanie, które jednak może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Przy braku pewności, gdzie warto zakupić drewniany kredens, warto rozejrzeć się i sprawdzić oferty producentów mebli drewnianych takich jak firma Anzys.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *