Instalacje

Jak zabezpieczyć licznik wody przed zimą?

• Zakładki: 31


Zima za pasem, a więc czas przygotować się do mrozów. Jednym z elementów, które musimy zabezpieczyć przed zimą, są wodomierze. Liczniki wody to urządzenia wrażliwe na działanie niskich temperatur. Zimowe miesiące to więc czas, kiedy awarie spowodowane zamarznięciem wodomierzy lub przyłączy wodociągowych są na porządku dziennym. Jak się przed tym uchronić?

Zabezpiecz instalację przed mrozem

Jeżeli licznik znajduje się w pomieszczeniu:

  • Zabezpiecz pomieszczenie przed mrozem – izolacja ścian, uszczelnienie okien i drzwi.
  • Zabezpiecz wodomierz izolacją – styropian, pianka, wełna.
  • Zadbaj o ocieplenie przewodów wodociągowych.

Kiedy odczyt wodomierza odbywa się poza posesją, na przyłączu instaluje się zwykle studzienkę wodomierzową. Jej zadaniem jest ochrona wodomierza przed przymarzaniem.

Jak wybrać studzienkę wodomierzową?

Jak wybierać studnie kanalizacyjne i studnie wodomierzowe? Dobrze wykonana i dobrana studzienka wodomierzowa skutecznie zabezpieczy wodomierz. Przy wyborze zwróć uwagę na izolację. Solidna izolacja zapewnia mrozoodporność nawet przy temperaturze do -30°C. Mrozoodporne studnie są często wykonane z tworzyw sztucznych. Studzienka musi mieć porządny właz, aby jego uszkodzenie nie spowodowało nieszczelności. Studzienki kanalizacyjne i wodomierzowe zamówisz w Plastmetix – producent rur i hurtownia produktów kanalizacyjnych.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
124 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *