Wnętrza

Jakie kartony przydadzą się do przeprowadzki? Odpowiadają eksperci z firmy Emtek

• Zakładki: 51


Samo spakowanie ubrań może być przytłaczające, a co dopiero reszty dobytku. Kluczem do udanej przeprowadzki, która nie zajmie więcej czasu, niż powinna i oszczędzi nasze i tak już zszargane nerwy, jest podzielnie całego procesu na etapy, a także wybór odpowiednich kartonów. Ułatwią one organizację przeprowadzki, zapewniając odpowiednie przechowywanie rzeczy i bezpieczny transport. W tym artykule omówimy, jakie rodzaje kartonów będą najlepsze do przeprowadzek i jak je wykorzystać.

Jak wybrać odpowiednie kartony do przeprowadzki?

Przy wyborze odpowiednich kartonów do przeprowadzki należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim musisz określić, jakiego rodzaju przedmioty będą przewożone, ile ich jest i jakie mają wymiary. Kartony muszą być dostosowane do wielkości i ilości rzeczy, które mają być przeniesione. Powinny być solidne, czyli odpowiedniej grubości i mieć rozmiar dopasowany do przedmiotu. Pod żadnym pozorem nie można pakować rzeczy na siłę i wkładać do kartonowego pudełka więcej niż jest w stanie udźwignąć.  Tylko w ten sposób jesteś w stanie zapobiec uszkodzeniom lub zniszczeniu podczas transportu. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, jak kartony radzą sobie z wilgocią i czy mają dodatkowe funkcje, takie jak uchwyty lub paski do mocowania. 

Jak zorganizować przeprowadzkę za pomocą kartonów?

Zadbaj o to, aby ciężkie przedmioty były pakowane osobno i trafiły do małych pudełek. To nie tylko ułatwi przenoszenie, ale da pewność, że pudełko nie ugnie się pod ciężarem, doprowadzając do zniszczenia przedmiotów. Takie rzeczy jak telewizor powinny być zapakowane we własne pudełka, a jeżeli już ich nie posiadasz, z pomocą przyjdą kartony wielkogabarytowe. Pamiętaj, że pakując rzeczy o różnej wadze do jednego kartonu, cięższe przedmioty muszą znaleźć się na dole.  Do pakowania lżejszych przedmiotów możesz stosować pudła o pojedynczych ściankach. Do przedmiotów cięższych warto sięgać po pudełka dwuścienne z odpowiednio grubej tektury falistej. Ważne, by sięgać po pudełka z zamykanymi klapami. Przedmioty o podobnych właściwościach i wielkościach powinny być umieszczone w tym samym kartonie. Warto uzupełnić luki między przedmiotami materiałem amortyzującym, aby uniknąć uszkodzenia ich podczas transportu. Na rynku znajdziesz również specjalne pudełka do przenoszenia naczyń. Są one wyposażone w tekturowe przekładki, które zapobiegają uderzaniu naczyń o siebie. 

Jakie są najlepsze sposoby na zapakowanie rzeczy do kartonów podczas przeprowadzki?

Najlepsze kartony do przeprowadzek to te, które są wytrzymałe, lekkie i łatwe do złożenia. Muszą być również wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Każdy karton niezależnie od jego rozmiaru powinien być odpowiednio zabezpieczony. Możesz owinąć go folią bąbelkową lub taśmą klejącą. Warto pamiętać o oznaczeniu każdego kartonu, aby można było łatwo określić jego zawartość po przybyciu do nowego miejsca.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
165 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *