Ogród i Balkon

Na czym polega łączenie siatki ogrodzeniowej? Odpowiadają eksperci z firmy STAL

• Zakładki: 51


Jeśli planujesz ogrodzić swoją posesję, warto rozważyć ogrodzenie z siatki. Jest ona trwała, łatwa w montażu, występuje w różnych rozmiarach i kolorach, więc bez problemu można ją dopasować do stylu domu. Aby zyskać w pełni funkcjonalne ogrodzenie, musisz wiedzieć, jak prawidłowo połączyć siatkę ogrodzeniową. Właśnie tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Przygotowania do montażu siatki 

Zmierz obszar, który ma być ogrodzony i oblicz ilość materiału potrzebnego do jego pokrycia.  Przygotuj materiały i narzędzia potrzebne do instalacji. Poza siatką będziesz potrzebować słupków ogrodzeniowych początkowych, narożnych i środkowych. Jeśli wybierzesz siatkę plecioną, będziesz musiał odpowiednio ją naprężyć, więc przyda się napinacz drutu, pręt napinający, drut naprężający, obejmy, śruby, a ponadto nożyce do metalu, kombinerki, poziomica. Będziesz potrzebować betonu, by wykonać podmurówkę lub prefabrykowanej podmurówki betonowej.  Ustaw paliki lub słupki w odpowiednich odległościach wokół obszaru, który ma być ogrodzony. Za pomocą poziomicy sprawdź, czy są ustawione równo i na tym samym poziomie. Zaplanuj miejsce na bramę i furtkę. Wybetonuj słupki i zaczekaj, aż beton się zwiąże. Teraz nadszedł czas na montaż siatki i jej naciąganie.

Montaż siatki 

Siatkę ogrodzeniową możesz łączyć na dwa sposoby: pionowo na słupie ogrodzeniowym, używając do tego pręta napinającego lub poziomo na ziemi za pomocą drutu zygzakowatego. 

  • Pierwsza metoda może być nieco trudna dla niewprawionych osób. Polega na przykręceniu siatki do słupków, a następnie naciągnięciu siatki za pomocą napinaczy umieszczonych na słupkach początkowych, narożnych oraz podporowych. Łączy się je ze słupkiem pętlą z drutu lub obejmą mocującą. Drut napinający przeciąga się w górnym i dolnym fragmencie siatki, mocując go w napinaczu. Naciąganie linki naprężającej polega na pokręcaniu znajdującą się na nim śrubą. Naciąganie drutów rozpoczyna się od dołu, stopniowo przesuwają się ku górze.  
  • Druga metoda jest łatwiejsza. Wystarczy, że rozłożysz siatki, które chcesz połączyć, płasko na ziemi, równolegle względem linii płotu, a następnie połączysz oczka sąsiadujących siatek za pomocą pojedynczego drutu. Musisz przewlekać drut przez oczka ruchem kulistym. Gdy połączysz wszystkie oczka, musisz wyrównać siatkę i przymocować ją do słupków ogrodzeniowych. Po skończonej instalacji trzeba sprawdzić, czy siatka jest mocno przykręcona, czy nie ma żadnych luzów między poszczególnymi elementami ogrodzenia oraz czy struktura jest stabilna. 
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
159 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *