Budowa

Najpopularniejsze błędy przy budowie domu

• Zakładki: 369


Każdy dobrze wie, że budowa domu jednorodzinnego nie jest prostą sprawą. Mimo obecności na rynku wielu fachowców warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę, by w najgorszym przypadku uniknąć bycia oszukanym lub okradzionym. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Nieodpowiednie zabezpieczenie terenu

Błąd popełniany najczęściej przy budowie domu to niewłaściwe przygotowanie i zabezpieczenie terenu. Wiadome jest, że wszelkie ziemne pracy powinny być pod stałą kontrolą, ale nie tylko to jest kluczowe. Gleba musi mieć czas na prawidłowe ułożenie się, więc ten etap należy wykonać odpowiednio wcześniej.

Niewłaściwe zabezpieczenie przed wilgocią

Niezwykle istotną kwestią jest skuteczna izolacja fundamentów i ścian fundamentowych. Jak wiadomo, grunt to źródło wilgoci w domu, więc brak zabezpieczenia może dać się we znaki już po kilku latach. Jakie mogą być skutki nadmiernej wilgoci w domu? W grę wchodzi przede wszystkim zawilgocenie ścian oraz piwnicy, co może mieć bardzo negatywny wpływ na trwałość budynku. Lepiej więc zapobiegać, niż w przyszłości zmagać się z tego typu problemami.

Brak koordynacji prac i słaba kontrola jakości

Te błędy zwykle nie są zależne od inwestora, ale mogą przyczynić się do problemów w przyszłości. Brak koordynacji dotyczy między innymi wykonania pewnych prac budowlanych przed innymi, kiedy nie powinno to mieć miejsca. Słaba kontrola jakości natomiast to najczęściej praca w pośpiechu uniemożliwiająca skupienie się na istotnych szczegółach. Można do tego zaliczyć także pracę niezgodną z planem.

Oszczędzanie na materiałach budowlanych

Błąd, o którym mowa jest popełniany notorycznie. Oszczędzanie na materiałach budowlanych oraz wykończeniowych nie wróży nic dobrego. Nie jest to jednak tak istotne, jeśli chodzi na przykład o panele. Jeśli jednak postanowimy zaoszczędzić na wylewkach, tynkach albo elementach konstrukcyjnych, możemy od razu przygotować się na problemy. Niestety na naprawę usterek powstałych na skutek zakupu słabej jakości materiałów często trzeba wydać bajońskie sumy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
294 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *