Wnętrza

Nowoczesny salon — jak go urządzić? Poznaj rady od ekspertów z VAKU-DSGN!

• Zakładki: 21


Styl nowoczesny ma dość długą historię, ale wciąż stanowi jeden z najczęściej wybieranych stylów w aranżacji wnętrz, a w szczególności salonów. W jaki sposób udekorować nowoczesny pokój dzienny, by był stylowy, ale jednocześnie przytulny?

Mocne barwy i kolorowe meble

Gra kolorami w salonie to coś, co sprawi, że pokój ten nabierze zupełnie innego charakteru. Warto więc stawiać na mocne barwy na przykład w postaci żywych kolorów ścian czy mebli oraz dodatków. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, chyba że do dyspozycji jest wnętrze o naprawdę dużych rozmiarach. Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ściany w pokoju w mocnym i rzucającym się w oczy kolorze. Dzięki temu można nadać ton całemu wnętrzu. Jaskrawe meble z kolei wprowadzą ciekawe kolorystyczne akcenty w pomieszczeniu.

Dekoracje w nowoczesnej stylistyce

Ozdoby to najprostszy sposób na nadanie wyrazu nowoczesnemu wnętrzu. Na jakie dekoracje warto się więc zdecydować? Bardzo popularne stały się nie tak dawno okładziny ścienne 3D. Można nimi obłożyć jedną ścianę w pomieszczeniu, a dla lepszego efektu oświetlić ją kinkietami. Bardzo interesującym wyborem mogą także być obrazy do nowoczesnego salonu. Obecnie w sklepach stacjonarnych, jak i online do wyboru jest mnóstwo motywów. Nie będzie problem znalezienie również tych o nieco bardziej modernistycznym charakterze. Dodatek dekoracji okiennych i luster będzie dopełnieniem i wisienką na torcie w nowo zaaranżowanym nowoczesnym salonie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
21 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *