Budowa

Poznaj zalety bram teleskopowych

• Zakładki: 34


Brama jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów całego ogrodzenia. Musi być więc praktyczna, ale powinna też zapewniać bezpieczeństwo i prywatność. Nie każdy może zdecydować się na bramę skrzydłową czy przesuwną. W takim przypadku niewątpliwie dobrym rozwiązaniem są bramy teleskopowe. To dobra alternatywa dla innych rozwiązań. 

Otóż brama teleskopowa składa się przynajmniej z dwóch skrzydeł, które są relatywnie małe i lekkie. Po otwarciu nakładają się na siebie, tworząc jeden rząd. Bramy teleskopowe prezentują się naprawdę dobrze. Wpisują się w nowoczesny styl, ale pasują też do klasycznych domów. Warto jeszcze zwrócić uwagę na proces zamykania się bramy, w przypadku którego zakończenie jednego skrzydła znajduje się zaraz za drugim skrzydłem. Całość działa płynnie. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na cały osprzęt, który powinien być ocynkowany. Dzięki temu wykazuje odporność na korodowanie. 

Bramy teleskopowe – co warto wiedzieć?

Bramy teleskopowe mają naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim zajmują niewiele miejsca. Można więc je stosować tam, gdzie powierzchnia działki jest nieduża bądź gdy działka jest wąska. Taką bramę można zamontować nawet na podjeździe, który jest pochylony. W przypadku takich bram można zastosować naprawdę nowoczesną automatykę. 

Do wyboru jest system otwierania oparty na przeciwwadze lub szynie. Sam montaż nie nastręcza problemów, jest łatwy i szybki. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest trwałe i brama naprawdę rzadko ulega uszkodzeniom. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą HI MOTIONS – bramy przesuwne samonośne: https://himotions.pl/.   

Fot. Shutterstock 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *