Budowa

Szlaban parkingowy – na co zwrócić uwagę przed zakupem? Odpowiadają specjaliści z Hi Motions

• Zakładki: 143


Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego samochodu, utrzymać porządek na parkingu, rezerwować miejsca dla osób lub grup, a także zarządzać przepływem ruchu, potrzebujesz szlabanu parkingowego. Przed jego zakupem musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. 

Jak wybrać odpowiedni szlaban parkingowy? 

Istnieją dwa główne typy szlabanów parkingowych – automatyczne i ręczne. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, więc przed dokonaniem wyboru musisz dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wymagania.

  • Szlaban ręczny jest prostą konstrukcją składającą się z metalowego ramienia, które można podnosić i opuszczać ręcznie. Tego typu szlabany są często stosowane w miejscach o małym natężeniu ruchu, takich jak garaże lub parkingi prywatne. Są łatwe w instalacji i obsłudze oraz dostarczają skuteczną ochronę przed nieuprawnionym dostępem. Są przystępne cenowo. Szlaban ręczny może występować w wersji podwójnej. Ma on wówczas formę dwóch przesuwnych paneli po obu stronach wejścia. 
  • Szlaban automatyczny jest sterowany elektrycznie i może być ustawiony na automatyczne otwieranie/zamykanie po określonym czasie albo po otrzymaniu sygnału z pilota lub innego urządzenia sterującego. Znakomicie sprawdza się w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, takich jak centra handlowe czy hotele. Oferuje wyższy poziom bezpieczeństwa i wygody, ale jest droższy i może wymagać profesjonalnej instalacji.

Decydując się na zakup szlabanu automatycznego, trzeba również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje jak np. system alarmu, który ostrzegania użytkowników przed naruszeniem bezpieczeństwa lub nieautoryzowanym dostępem do parkingu. Istnieją szlabany z blokadą antywłamaniową lub systemem identyfikacji radiowej (RFID). Kolejną ważną kwestią jest wybór miejsca, w którym szlaban ma być zainstalowany. Powinno być dobrze oświetlone, aby nie doszło do sytuacji, w której ktoś przez przypadek sforsuje barierę parkingową, uszkadzając przy tym auto. Szlaban parkingowy może być montowany na wejściu lub wyjściu z parkingu oraz na jego obwodzie. Nie bez znaczenia jest również wybór materiału, z którego wykonano szlaban. Powinien być trwały i odporny na warunki atmosferyczne. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
170 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *