Łazienka

Umywalki z blatem – kiedy warto sięgnąć po to rozwiązanie? Poznaj opinię ekspertów z firmy Danolit

• Zakładki: 29


Po przekroczeniu progu łazienki na ogół pierwszą rzeczą, którą widzisz, jest umywalka. Wielu projektantów zaczyna aranżację łazienkowej przestrzeni właśnie od wyboru umywalki, uważając, że centralny punkt wymaga sporej uwagi. Jeśli szukasz rozwiązania zapewniającego duże możliwości kompozycyjne, zwróć uwagę na umywalki z blatem. 

Na wybór umywalki wpływa wiele czynników, m.in. przestrzeń, jaką dysponujemy, funkcjonalność sprzętu, a także preferowany styl aranżacji. Kiedy warto zdecydować się na umywalki z blatem? Jeśli stawiasz estetykę na równi z funkcjonalnością, nie wyobrażając sobie wiercenia dziur w ścianie, by móc zamocować umywalkę, to znak, że wersja z blatem jest właśnie dla ciebie. Ten typ umywalki sprawdzi się również wtedy, gdy strefa, w której oddajesz się czynnościom higienicznym, jest dosyć okazała i pojawia się potrzeba odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni. Na umywalki z blatem decydują się także osoby z dziećmi lub też ceniące swoje łazienkowe rytuały. Blat umożliwia wkomponowanie nawet 4 mis, dzięki czemu każdy z domowników może mieć umywalkę wyłącznie dla siebie, odpowiednio aranżując jej strefę. Umywalka zintegrowana z blatem jest rozwiązaniem równie wygodnym, co estetycznym. Mówiąc o umywalkach z blatem, mamy na myśli dwa rodzaje rozwiązań. W pierwszym misy spoczywają na blacie, w drugim umywalka są wpuszczane w blat.  

Umywalki z blatem – jak wybrać, na co zwrócić uwagę?

Zastanów się, jaki rodzaj materiału spełniłby twoje potrzeby zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i estetyki. Możesz zdecydować się na klastyczne umywalki ceramiczne, które towarzyszą nam od pokoleń, lub też szukać bardziej niecodziennych rozwiązań, jak np. umywalki ze szkła. Od jakiegoś czasu popularne są umywalki z blatem z konglomeratu, które powstają ze zmielonego kamienia (lub kamieni) zespolonego żywicą. Technologia wytwarzania umożliwia nadanie umywalkom niemalże dowolnej formy i wybranego koloru.  Przed zakupem umywalki musisz zwrócić uwagę na wymiary. Umywalki z blatem mogą mieć mniejszą średnicę niż tradycyjne umywalki, gdyż część ich funkcji przejmuje blat. Oznacza to, że tego typu sprzęt sprawdzi się zarówno wtedy, gdy miejsca w łazience jest niewiele, jak i w przypadku łazienki o dużej powierzchni.  Blat staje się wówczas sposobem na zagospodarowanie nadprogramowych centymetrów. Ogólna zasada wyboru umywalki mówi, że im jest węższa, tym powinna być głębsza, a im jest płytsza, tym powinna być szersza.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
82 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *