Instalacje

W jaki sposób montować korytka kablowe?

• Zakładki: 21


Korytka kablowe to elementy, które wykorzystywane są do tworzenia instalacji zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. W jaki sposób je montować? Jakie są ich zalety? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak zamontować korytka kablowe?

Korytka kablowe to jak wspomniano we wstępie elementy, które wykorzystywane są do tworzenia instalacji zarówno w nowych, jak i już istniejących budynkach. Co istotne, można je instalować nie tylko we wnętrzach, ale również na zewnątrz. W jaki sposób? istnieją tak naprawdę trzy możliwości, ponieważ korytka kablowe można przykręcić, przybić lub przykleić do podłoża, a najważniejsze jest to, by były one przytwierdzone w sposób stały. Jest to istotne, ponieważ to głównie na nich opiera się tworzona instalacja. Oczywiście warto mieć świadomość, że przybicie korytka powinno być ostatecznością, a zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie kołków szybkiego montażu. Warto również wiedzieć, że najprościej montuje się korytka perforowane, co jest również znacznie szybsze.

W jaki sposób przykleić korytka kablowe? W tym przypadku pierwszym krokiem powinno być dokładne oczyszczenie podłoża. Następnie należy nałożyć specjalistyczny klej na korytko oraz docisnąć je do podłoża. Istotne w tym przypadku jest to, by nie nałożyć zbyt dużej ilości kleju, co mogłoby spowodować jego wypłynięcie spod korytka. Na tym etapie pozostaje tylko poczekać do całkowitego zaschnięcia kleju, co pozwoli przejść do montażu instalacji. Oczywiście warto w tym przypadku pamiętać, by nie przekraczać dopuszczalnego obciążenia korytek.

Zalety korytek kablowych

Wykorzystanie korytek kablowych do tworzenia instalacji pozwala nie tylko stworzyć dowolną trasę dla kabli, ale również dostosować ją do warunków danego obiektu. Istotne jest także to, że korytka kablowe są estetyczne, a ukrycie przewodów znacznie ułatwia aranżację wnętrz. Zaletą w tym przypadku jest również łatwy i szybki montaż, co z pewnością wpływa na popularność tego typu rozwiązań. W tym miejscu warto podkreślić także fakt, że problemu nie stanowi wymiana bądź rozbudowa instalacji, co wynika z faktu, że dostęp do przewodów nie jest utrudniony, a poszczególne korytka można ze sobą łączyć. Wykorzystuje się w tym celu dedykowane łączniki, które pozwalają dopasować do siebie korytka o różnych wymiarach, czy kształtach.

Podsumowując należy stwierdzić, że korytka kablowe to elementy instalacji, które znacznie ułatwiają i przyspieszają jej tworzenie. Szeroka gama tego typu rozwiązań jest dostępna w ofercie firmy Solar, przy współpracy z którą powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *