Instalacje

Zamki elektroniczne – rodzaje

• Zakładki: 22


Zamki elektroniczne to rozwiązania, które umożliwiają skuteczną kontrolę dostępu. W jaki sposób działają? Jakie typy zamków elektronicznych wyróżniamy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Zamki elektroniczne – sposób działania

Zamki elektroniczne to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań kontroli dostępu. Umożliwiają one bowiem otwarcie drzwi z zewnętrznej strony poprzez wpisanie zaprogramowanego kodu dostępu bądź zeskanowanie karty magnetycznej. Po wewnętrznej stronie znajduje się natomiast standardowa gałka, która pozwala otwierać drzwi bez żadnych zabezpieczeń. Tego typu rozwiązania są stosowane nie tylko w drzwiach wewnętrznych, ale także zewnętrznych oraz furtkach.

Zamki elektroniczne – rodzaje

Zamki elektroniczne to rozwiązania, które mogą różnić się od siebie sposobem otwarcia drzwi od zewnątrz. W sprzedaży dostępnych jest kilka podstawowych typów, wśród których należy wymienić:

– zamki elektroniczne na kod, których otwarcie od zewnątrz następuje po wpisaniu prawidłowego kodu dostępu;

– zamki na odcisk palca, których otwarcie od zewnątrz wymaga zgodności linii papilarnych;

– zamki na kartę magnetyczną, których otwarcie wymaga zbliżenia odpowiedniej karty;

– zamki na bluetooth, które otwiera się przy użyciu telefonu.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że dostępne są również zamki elektroniczne, które mogą być otwierane na kilka sposobów, np. poprzez kod lub użycie karty.

Podsumowując należy stwierdzić, że zamki elektroniczne to różnorodne rozwiązania, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Chcąc je nabyć warto zapoznać się z ofertą firmy Wandex, przy współpracy z która powstał niniejszy artykuł.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
119 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *