Budowa

Jak zabezpieczyć bramę skrzydłową przed wiatrem? Porady ekspertów z firmy Hi Motions

• Zakładki: 249


Brama dwuskrzydłowa jest jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań do zabezpieczenia posesji przed intruzami. Czasami jednak porywiste wiatry weryfikują jakość tego typu konstrukcji, uszkadzając jej strukturę lub też powodując przesuniecie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, by zabezpieczyć bramę dwuskrzydłową przed silniejszymi podmuchami wiatru. 

Jak zabezpieczyć bramę dwuskrzydłową przed wiatrem?

Jeżeli silny wiatr rzuca wyzwanie twojej bramie, zadbaj o to, aby była odpowiednio przygotowana do konfrontacji z siłami natury. Upewnij się, że brama została prawidłowo zainstalowana. Krzywo założone bramy dwuskrzydłowe mogą się nie domykać. Taki stan rzeczy w przypadku porywistego wiatru prawdopodobnie zakończy się uszkodzeniami mechanicznymi lub też wypaczeniem skrzydła. Duże obciążenie wiatru najlepiej znosi brama ze stali lub aluminium. Niezależnie od tego, z jakiego materiału została wykonana twoja brama, warto zainstalować odpowiednie zamki – np. rygiel dolny, zamknięcie górne z ryglem lub zamek wpuszczany – i zawiasy, które utrzymają bramę w odpowiedniej pozycji. Można również pomyśleć o specjalnych uszczelkach i usztywniaczach, aby zapobiec przedostawaniu się powietrza pod bramą. Swoją rolę w walce z wiatrem mają do odegrania również  odboje do bramy, które blokują możliwość otwierania się skrzydła bramy i wystąpienia uszkodzeń mechanicznych. Są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, więc można je dopasować do konkretnego modelu bramy. 

Jak zabezpieczyć bramę dwuskrzydłową przesuwną przed wiatrem?

Aby chronić bramę dwuskrzydłową przesuwną przed wiatrem, należy zastosować odpowiednie systemy amortyzujące. Sprawdzą się tutaj specjalne zaczepy, które pozwolą na szczelne zamknięcie bramy, zapobiegając jej otwieraniu się pod wpływem silnego podmuchu wiatru, a także system automatycznego blokowania, który pozwala na utrzymanie bramy w pozycji zamkniętej. Można zastosować również dodatkowe elementy mocujące. Ważne jest również, aby upewnić się, że brama jest dobrze zamontowana i stabilna. W ten sposób można zapobiec uszkodzeniom mechanicznym i gwarantować bezpieczną eksploatację bramy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
727 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *