Budowa

Jakie są najczęstsze awarie napędów do bram?

• Zakładki: 83


Wielu posiadaczy bram z napędem przeżyło ten koszmar. Poranek, spieszysz się do pracy, wyjeżdżasz samochodem z garażu, stajesz przed bramą, klikasz przycisk na pilocie, a ona… ani drgnie. Awaria bramy przytrafia się oczywiście w najmniej oczekiwanych momentach, gdy najbardziej się spieszymy. Ich skutki mogą być dotkliwe dla domowego budżetu, często oznaczają kosztowne naprawy, lub konieczność wymiany całego napędu bramy – nie mówiąc już o straconym czasie i zszarganych nerwach. Zepsuta, niedziałająca brama wjazdowa, to także zwiększenie ryzyka przedostania się intruzów na teren naszej posesji. Dlatego warto zamiast likwidować skutki awarii, lepiej zminimalizować ryzyko jej wystąpienia. Dowiedz się jakie są przyczyny najczęstszych awarii napędów do bram i jak ich unikać.

Zły dobór napędu do bramy

Bardzo często awarię, która będzie miała miejsce w przyszłości można przewidzieć już w chwili zakupu napędu do bramy. Jak to możliwe? Wielu użytkowników wybiera tanie napędy do bram, lub nieoryginalne części zamienne. Niska cena jest bardzo kusząca, jednak to pozorna oszczędność – zwykle wkrótce po zakupie dochodzi do awarii i konieczności zakupu nowego urządzenia. Wybierając automatykę do bramy, warto wybrać model z oferty rzetelnego producenta, takiego jak Beninca, który od lat tworzy w Europie wysokiej jakości napędy do bram wjazdowych. Napędy sprawdzonych producentów wykonane są z wysokiej jakości, odpornych na eksploatację i uszkodzenia. Do tego możemy liczyć na pomoc serwisową w okresie gwarancji. Napędy do bram Beninca wyposażone są w szereg innowacyjnych funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo i wygodę użytkowania bramy. 

Mechaniczne uszkodzenie bramy wjazdowej

Jedną z częstszych awarii, jest uszkodzenie siłowników i zawiasów na skutek niewłaściwego użytkowania bramy, a także zaniedbań ze strony użytkowników. Napędy do bram są bardzo wytrzymałymi urządzeniami, jednak ich wytrzymałość ma także swoje granice – szczególnie gdy podczas działania musi on nie tylko unieść ciężar bramy, ale także zmierzyć się z zalegającym śniegiem lub innymi przeszkodami. Należy pamiętać, że na trasie bramy nie powinny znajdować się żadne przedmioty, a także, że brama wjazdowa nie służy do odśnieżania! 

Żeby brama z napędem służyła Wam przez długie lata warto o nią odpowiednio dbać. Regularnie usuwać zanieczyszczenia z jej pobliża, oczyszczać prowadnice, a także przeprowadzać regularne przeglądy. To najlepsza metoda na uniknięcie awarii bramy wjazdowej!

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
83 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *