Kuchnia

Sztućce z drewnianą rączką. Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

• Zakładki: 25


Drewno wprowadza do wnętrz niezwykły klimat. Nic dziwnego, że zapraszamy je do każdej przestrzeni domowej. Ten ekologiczny surowiec znalazł zastosowanie również przy produkcji wysokiej klasy sztućców. Jeśli cenisz sobie elegancję, a jednocześnie nie potrafisz oprzeć się naturalnemu ciepłu drewna, to znak, że w twojej kuchni powinny znaleźć się sztućce ze stali nierdzewnej 18/10 z drewnianą rączką. 

Gdzie sprawdzą się sztućce z drewnianą rączką?

Drewno to jeden z najbardziej znanych materiałów na rękojeść noży. Jest trwałe, elastyczne i dobrze leży w dłoni. Nic dziwnego, że producenci sztućców postanowili uzbroić w drewniane rączki również widelce, łyżki i łyżeczki. Uchwyty z drewna zapewniają komfortowe użytkowanie. Nie tylko nie nagrzewają się, ale i nie są śliskie. Stanowią dobry wybór zarówno dla dzieci, jak i osób cierpiących na zapalenie stawów dłoni. Nie można zapominać o kwestii estetycznej. Sztućce z drewnianą rączką będą stylową ozdobą stołu zarówno w jadalni urządzonej w stylach: skandynawskim, japandi, vintage, retro, jak i w estetyce eklektyzmu oraz wnętrz urządzonych w duchu nowoczesnego designu. Znakomicie odnajdą się na stołach drewnianych, stanowiąc ich dopełnienie, szklanych lub z żywicy epoksydowej. 

Jak wygląda czyszczenie sztućców z drewnianą rączką?

W zależności od użytego drewna i jego naturalnych właściwości hydroizolacyjnych lub też zastosowanych preparatów ochronnych mamy dwa rodzaje czyszczenia sztućców z drewnianą rączką. Czyszczenie ręczne pomaga zachować na dłużej wygląd i funkcjonalność. Sztućce należy czyścić bezpośrednio po użyciu, stosując ciepłą wodę z mydłem do usuwania zabrudzeń i tłuszczu z ostrza i wilgotną ściereczkę do przecierania drewnianego uchwytu. Drewno nie powinno być zbyt długo moczone w wodzie. Istnieją na rynku komplety sztućców z elementami drewnianymi, które mogą być używane w zmywarce. Zanim zdecydujesz się na zakup sztućców z drewnianą rękojeścią, dokładnie zapoznaj się z informacjami na temat użytkowania i pielęgnacji.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Gerlach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *