Kuchnia

Czy sztućce można myć w zmywarce?

• Zakładki: 46


W 2022 roku zmywarka to podstawa wyposażenia nowoczesnej kuchni. Mycie naczyń i sztućców w zmywarce to zdecydowanie ogromne ułatwienie dla każdego, kto prowadzi dom, ale bywa, że zmywarka może uszkodzić nasze ulubione naczynia. Zastanawiasz się, jakie sztućce możesz bezpiecznie myć w zmywarce? Odpowiadamy!

Jakie sztućce możesz bez obaw myć w zmywarce?

Mycie sztućców w zmywarce wiąże się czasem z ryzykiem ich porysowania lub utraty połysku. Aby zyskać pewność, że Twoje nowo zakupione sztućce nie ucierpią na myciu w zmywarce, sprawdź wcześniej oznaczenia od producenta. Zazwyczaj bez obaw możesz myć w zmywarce sztućce ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest niezwykle trwała i odporna na działanie rdzy. Odpowiednio pielęgnowane sztućce ze stali nierdzewnej zachowają połysk na długo, bez względu na to, czy będziesz je myć ręcznie czy w zmywarce.

A jakich sztućców nie myć w zmywarce?

W zmywarce nigdy nie powinny być myte sztućce srebrne. Cena tych pięknych sztućców jest dość wysoka, a silne środki czyszczące i szczotki zmywarki mogą je szybko uszkodzić. Lepiej więc myć je ręcznie z wykorzystaniem delikatnych detergentów. Unikaj też mycia w zmywarce sztućców ze złotymi elementami. Eleganckie złote sztućce mogą szybko ulec zniszczeniu pod wpływem gorącej wody i środków czyszczących. Podobnie wygląda kwestia mycia w zmywarce sztućców czarnych i miedzianych.

Podsumujmy! W zmywarce możesz bez obaw myć sztućce ze stali nierdzewnej. Z kolei sztućce srebrne i złote zawsze myj ręcznie. Dzięki temu Twój komplet sztućców pozostanie w doskonałym stanie na długo.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
108 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *