Remont

Szlifierka do gładzi – na co zwrócić uwagę przed zakupem? Porady ekspertów z firmy XL-NARZEDZIA.PL

• Bookmarks: 83


Pozbawione nierówności ściany to już standard wykończeniowy. Aby pokryta gipsową gładzią ściana mogła cieszyć oczy domowników, wymaga odpowiedniej obróbki. Jeśli powierzchnia do wygładzenia jest niewielka, możesz podjąć się szlifowania ręcznego. W przypadku dużych powierzchni szlifierka do gładzi to już nie tylko kwestia wygody, ale wręcz konieczność. Wybierając szlifierkę, zwróć uwagę na parametry techniczne sprzętu oraz dodatkowe funkcje, np. system odsysania pyłu, dzięki któremu pomieszczenie nie będzie wyglądać jak po wybuchu wulkanu. 

Od ilości szlifierek do gładzi dostępnych na rynku można dostać zawrotu głowy. Jak zatem wybrać najlepszą? Na co zwrócić uwagę, by twoja praca była możliwie najkrótsza i najefektywniejsza? Nie będzie zaskoczeniem, że kluczem do sukcesu (w końcu każdy chce być bohaterem w swoim domu) są parametry techniczne. Moc szlifierki do gładzi to podstawa! Jeśli powierzchnia wymagająca wyszlifowania jest naprawdę duża, szukaj szlifierki o największej mocy. Warto zainwestować w sprzęt o mocy między 600 a 800 W. Jeśli sprzęt ma być eksploatowany długotrwale, gwarantem wydajności będzie moc ponad 1000 W. 

Szlifierka do gładzi – prędkość obrotowa

Kolejnym istotnym parametrem jest prędkość obrotowa, która wpływa na skuteczność i przebieg szlifowania. Dobrej jakości szlifierka do gładzi może wykonać 1700-2000 obrotów na minutę. Najlepiej zdecydować się na zakup sprzętu umożliwiającego regulację prędkości obrotowej. W końcu nie każda szlifowana powierzchnia wymaga najwyższej mocy. 

Zwróć uwagę na ciężar sprzętu

Jeśli wybierzesz zbyt ciężką szlifierkę do gładzi, manewrowanie tym elektrosprzętem nie tylko nie będzie łatwe, ale i zakończy się zakwasami rąk oraz bólem kręgosłupa, skutecznie wybijając ci z głowy pomysł samodzielnego wykończenia wnętrz. Wygodne w użyciu narzędzie nie powinno ważyć więcej niż 4 kilogramy. Pamiętaj, że wpływ na wagę urządzenia ma również tarcza obrotowa szlifierki, zwana stopą. To część szlifierki, na którą nakładane są krążki ścierne. Im jest większa tarcza, tym większą powierzchnię można nią oszlifować. 

Szlifierka do gładzi – system odpylania

Wybierając szlifierkę do gładzi, zwróć uwagę na to, czy elektronarzędzie ma możliwość podłączenia systemu odpylania. Podłączenie odkurzacza przemysłowego to sposób na zachowanie czystości w pomieszczeniu, gdzie odbywa się proces usuwania nierówności ze ścian. Na pewno wiesz, jak wygląda zapylone mieszkanie i jak trudno usunąć ślady po pyle, mimo wielokrotnego mycia podłóg. Mając w pamięci ten obraz, nie zapomnisz o tak ważnym aspekcie podczas zakupu szlifierki do gładzi. 

Jaką szlifierkę do gładzi wybrać?

Znasz już 4 najważniejsze parametry techniczne, na które musisz zwrócić uwagę, chcąc kupić sprzęt wydajny i wygodny w użytkowaniu. Pozostaje kwestia rodzaju. Do użytku domowego najlepiej sprawdzi się szlifierka do gładzi z wysięgnikiem teleskopowym, zwana również żyrafą.  Pozwala ona na pracę bez użycia drabiny. Mając taki sprzęt, bezproblemowo wyszlifujesz nawet wysoki sufit w kamienicy.  Regulowany drążek pozwala również na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Aby zapewnić sobie mobilność podczas pracy, zadbaj o odpowiednio długi przewód zasilający. Funkcjonalność szlifierki podnosi pierścień świetlny LED, czyli żarówki otaczające tarczę. Dzięki niemu oświetlisz obszar roboczy, wykrywając niedokładnie wyszlifowane miejsca.

comments icon0 comments
0 notes
117 views
bookmark icon

Write a comment...

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *